Najkosztowniejsze są darmowe porady finansowe…

Najkosztowniejsze są darmowe porady finansowe, których udzielają
przyjaciele i ubodzy krewni.
Robert Kiyosaki

Po co Ci księgowa? Po co Ci doradca finansowy?

Zapewne wiele razy zastanawiasz się czy i po co tak na prawdę potrzebujesz księgowej, doradcy finansowego?

W pierwszym momencie prowadzenia biznesu myślisz, że Ciebie nie stać na współpracę z takimi profesjonalistami, a gdy już firma rozwinie skrzydła, to właściwie nie chcesz nic zmieniać, bo po co?

 

Rozważ jednak, to nie kosztuje, a może wpłynąć na konkretne rozwiązania przyczyniające się do sukcesu:

cropped-water-drop-license-free-cc0-980x676.jpg

 • Nie jest to warunek niezbędny, by korzystać z doświadczenia i wiedzy profesjonalistów, natomiast na pewno będzie Ci łatwiej robić to, co lubisz np. przebywać z rodziną.
 • Bezpieczeństwo Twojej firmy zwiększa się – wszak odpowiednia wiedza finansowa księgowej lub doradcy daje swoistą gwarancję.
  Udzielając odpowiedniego pełnomocnictwa nie będziesz rozmawiać na przykład z Urzędem Skarbowym czy ZUS-em – profesjonalista zrobi to za Ciebie, reprezentując i wybawiając z kłopotów.
 • Nie musisz być na bieżąco – to profesjonaliści śledzą obowiązujące regulacje podatkowe, prawne oraz ich interpretacje. Ty zaś zyskujesz czas!
 • Nie musisz ryzykować – przenieś ryzyko na biuro finansowe, one zobligowane jest do posiadania ubezpieczenia (OC) od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania tych usług (Dz. U. nr 234, poz. 1576).
 • Nie musisz być zaganianym człowiekiem. Oszczędzaj swój czas. Zamiast wypełniania co miesiąc wielu dokumentów, prowadzenia ksiąg podatkowych, wypełnianie deklaracji  skup się na tym, co lubisz robić.
 • Mierz siły na zamiary, a nie odwrotnie.
  Jeśli na przykład wskutek natłoku zleceń zawalisz wszelkie terminy, co oczywiście spowoduje kontrole w Twojej firmie, to czy będziesz mieć czas, by przyjmować wszelkie państwowe kontrole? Czy będzie Ciebie na to stać, by siedzieć z Urzędnikiem zamiast zarabiać pieniądze i wykorzystać swój czas na rozwój Twojej firmy, nie wspominając już o tak ważnych rzeczach jak zadbanie o relacje w rodzinie?
 •  Oblicz swoje koszty, porównaj koszty obsługi finansowej przez podmioty zewnętrzne, a koszty realizowania tej usługi przez siebie.  Zauważ, że jeśli wybierzesz tą drugą opcję, to musisz liczyć się z tym, że czekają Ciebie dość solidne wydatki np. zakup komputera, oprogramowania księgowego, podpisu elektronicznego dla wysyłki różnych dokumentów do urzędów, a nawet zatrudnienie pracownika, ba kilku – wszystko w zależności od rozwoju firmy.
 • Każdy z nas popełnia błędy, ale w tym wypadku brak finansowej obsługi może kosztować Ciebie dużo Twoich własnych pieniędzy, a wielkość nałożonych kar, może być zbyt duża, by je móc udźwignąć.
 • Z czasem wygoda staje się ważnym elementem prowadzenia biznesu. Mając na czas na biurku wyniki kluczowych do podjęcia decyzji biznesowych, bez Twojego zaangażowania w tym zakresie, szybko docenisz wartość wygody i wolnego czasu.
 • Lepiej robić to, co się kocha i przynosi zyski niż to, co wymagają od Ciebie urzędnicy.
  IMG_5785 2

  ROZWAŻ, WARTO!

  Dorota
  dk@kancelariapdk.pl
  http://www.kancelariapdk.pl

Reklama

Opublikowane przez pracownia przedsiębiorczości dorota kyć

Wspieram, wskazuję i inspiruję do działania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: