Decydujesz … i delegujesz cd

Ostatnio napisałam, że podjęcie  się prowadzenia działalności gospodarczej jest decyzją poważną oraz ważnym krokiem w rozwoju – tyle, że sobie z nią jakoś radzisz;)

Jakoś, to znaczy jak?

spring-2

 

 Planujesz biznes

Twój pomysł wymaga pewnych, wręcz drobiazgowych dopracowań np. w zakresie kto sfinansuje Twoją działalność gospodarczą, jakie codzienne czynności dla oszacowania Twojego pomysłu powinieneś/naś wykonywać,  jak należy przygotować się do zarejestrowania biznesu. A wszystko po to, by jak najszybciej Twoje działania przyniosły zyski!

Rejestracja biznesu

Dla własnego dobra – zadbaj o wiedzę w aspekcie otworzenia biznesu (szczególnie w zakresie prawnym), ale przed dokonaniem przez Ciebie rejestracji.
Doprecyzuj, jakie są moż­li­we formy pro­wa­dze­nia Twojej dzia­łal­no­ści,  jakie wady i za­le­ty ma Twój plan i wtedy dopiero decyduj zarówno pod względem praw­nym, fi­nan­so­wym, po­dat­ko­wym, jak i ry­zy­ka prowadzenia działalności. A potem?
A potem skorzystaj z dobrodziejstwa nowoczesności tj. zarejestruj się internetowo (https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/), bądź też osobiście w CEIDG.

UWAGA – rejestracja jest bezpłatna zarówno internetowa, jak i osobista.

olu-eletu-13086

Wybierz konto w banku i...

Po za­re­je­stro­wa­niu firmy wybierz ra­chu­nek ban­ko­wy. Choć w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej osobiście, nie ma takiego wymogu prawnego, warto  to zrobić – tj. nie  mie­szać fi­nan­sów oso­bi­stych z fir­mo­wy­mi.
Chronisz wówczas swoją prywatność i w razie wpadki, dostęp do swoich osobistych pieniędzy. Blokadę konta przez komornika nie odczujesz aż tak boleśnie. Przeanalizuj ofertę na rynku i wybierz najlepsze dla siebie opcje. Nie ulegaj reklamie. Kalkuluj!
Ważne jest również to, abyś dokonał/a wyboru księgowej!
Tak, jest to istotne. Nie prowadź księgowości samodzielnie. Nie trać czasu. Zajmij się biznesem!

Działaj

Działaj zgodnie z obranym planem, metodycznie ale i …kreatywnie. Schematyczność działania porządkuje, ale może nie wystarczyć do okiełznania rynku. A przecież chcesz, by Twoja firma była podstawowym źródłem utrzymania, zabezpieczeniem na przyszłość. Rozwijaj się wraz z firmą, nie pozostawaj w tyle.

dustin-lee-19666

dorota
http://www.kancelariapdk.pl
dk@kancelaria[dk.pl
Reklama

Opublikowane przez pracownia przedsiębiorczości dorota kyć

Wspieram, wskazuję i inspiruję do działania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: